Zawieszenia gwintowane KW Suspensions

18 lutego 2021

Nieograniczone możliwości regulacji dla poprawy komfortu i osiągów. ❗️

Takie wrażenia tylko z zawieszeniem gwintowanym KW suspensions 🔥🔥🔥

▶️𝐊𝐖 𝐕𝐚𝐫𝐢𝐚𝐧𝐭 𝟏 – model bazowy, zwiększający przyjemność z jazdy i pozwalający na regulacje obniżenia samochodu według indywidualnego gustu. Wykonany z najwyższej jakości materiałów, kolumna amortyzatora ze stali nierdzewnej, sprężyny i odboje odporne na korozję oraz dopasowane pozostałe elementy gwarantują długotrwałą radość z jazdy. Posiada optymalnie ustawienia twardości, dobrane indywidualnie do każdego auta tak, aby uzyskać idealny balans komfortu oraz maksymalną przyjemność podczas dynamicznej jazdy. Płynna regulacja wysokości zawieszenia jest możliwa dzięki zastosowaniu najwyższej jakości materiałów, stali nierdzewnej „inox” oraz kompozytów polamidowych, odpornych na warunki atmosferyczne przez długie lata. Optymalnie dobrany zakres regulacji spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa.

▶️𝐊𝐖 𝐕𝐚𝐫𝐢𝐚𝐧𝐭 𝟐 – posiada sprężyny ze stali nierdzewnej, odporne na korozję podzespoły oraz 16-stopniową regulację siły tłumienia, która pozwala na zmianę charakterystyki prowadzenia samochodu na przykład po zmianie kół/opon na inny rozmiar, bądź po założeniu opon zimowych. Zawieszenie może być ustawione sztywniej, bądź bardziej komfortowo według własnych upodobań. W zależności od modelu samochodu, zawory odbicia w dwukolumnowym amortyzatorze KW muszą być ustawione w górnym końcu tłoka za pomocą zintegrowanego pokrętła, bądź pokrętła znajdującego się w zestawie. Zwiększając siłę dobicia za pomocą pokrętła, zmniejsza się przechył nadwozia. Dzięki temu samochód będzie lepiej trzymał się drogi i dzięki zwiększonej stabilności umożliwi szybsze pokonywanie zakrętów. Variant 2 przeznaczony jest dla kierowców ze sportowym zacięciem, którzy potrzebują więcej niż jedynie regulacja wysokości. 

▶️𝐊𝐖 𝐕𝐚𝐫𝐢𝐚𝐧𝐭 𝟑 – żaden inny zestaw zawieszenie przeznaczony do użytku na drodze nie pozwala na tak szeroką regulacje amortyzatora. Zestaw KW Variant 3 to 16 poziomów regulacji odbicia i 12 poziomów regulacji dobicia. Nawet w podstawowym ustawieniu usatysfakcjonuje wymagających kierowców. Twardość amortyzatorów i sprężyn jest wynikiem badań inżynierów KW, którzy każdy model auta rozpatrują indywidualnie dla uzyskania optymalnego balansu komfortu oraz właściwości sportowych.

▶️𝐊𝐖 𝐕𝐚𝐫𝐢𝐚𝐧𝐭 𝟒 – łączy wiodące technologie wykorzystywane w motorsporcie z potrzebą praktycznego wykorzystania auta na co dzień. Dzięki zastosowanej technologii zawieszenia z serii Variant 4 mogą być skonfigurowane bardzo komfortowo podczas gdy auto jest wykorzystywane do codziennej jazdy oraz w szybki sposób dostosowane do bardziej ekstremalnej jazdy lub okazjonalnego wjazdu na tor. Variant 4 posiada niezależną regulację siły odbicia amortyzatora oraz osobno regulację siły dobicia amortyzatora dla niskich i wysokich prędkości. Budowa tego wariantu zawieszenia zależy od wymagań technologicznych samochodu dla którego jest projektowanie. W zależności od potrzeb może mieć postać kompletnego McPerson’a lub niezależnych amortyzatorów i sprężyn, może być wykonane ze stali nierdzewnej – jeśli priorytetem jest wytrzymałość lub aluminium – gdy najważniejsza jest masa zestawu.

▶️𝐊𝐖 𝐒𝐭𝐫𝐞𝐞𝐭𝐂𝐨𝐦𝐟𝐨𝐫𝐭 – łączy w sobie subtelne obniżenie samochodu od 10 do 40 mm (w zależności od pojazdu) z komfortową dynamiką jazdy. Jest odpowiedni dla wszystkich, którzy jeżdżą w długie trasy oraz lubią dynamiczną jazdę. Można wpłynąć na prowadzenie samochodu i komfort jazdy dzięki 16-stopniowej regulacji siły odbicia – bardziej komfortowo lub sztywno. Zwiększając siłę dobicia za pomocą pokrętła, zmniejsza się przechyły nadwozia. Poprzez to samochód będzie lepiej trzymał się drogi i dzięki zwiększonej stabilności umożliwi szybsze pokonywanie zakrętów. 

▶️𝐊𝐖 𝐂𝐥𝐮𝐛𝐬𝐩𝐨𝐫𝐭 – idealne narzędzie do wykorzystania pełnego potencjału sportowego samochodu np. podczas jazd turystycznych na torach grand-prix, w naukach sportowej jazdy albo innych imprezach organizowanych na torze. Już w podstawowej konfiguracji gwintowane zawieszenie KW Clubsport jest dostosowane do różnych nawierzchni. Możliwość dodatkowej regulacji ustawień zawieszenia sprawia, że zawieszenie KW Clubsport traktuje tor jak swoje naturalne środowisko. Idealnie dopasowana podstawowa konfiguracja w zawieszeniach KW Clubsport 2-way i 3-way z zewnętrznym zbiornikiem oleju pozwala również na wiele opcji ustawień w sportowym samochodzie oraz idealne dobranie opon. Oprócz możliwości niezależnej regulacji siły odbicia i dobicia pozwala również na montaż górnych regulowanych mocowań amortyzatorów.

▶️𝐊𝐖 𝐂𝐨𝐦𝐩𝐞𝐭𝐢𝐭𝐢𝐨𝐧 – wybór numer jeden wielu najlepszych międzynarodowych teamów wyścigowych. Uniwersalny charakter  współpracuje z szerokim zakresem różnych podłoży, promieni zakrętów i zmian wysokości. KW Competition 2 way wyposażony jest w niezależne tłumienie dobicia i odbicia. Może być wykonany z galwanizowanej stali – dla zastosowań, w których wytrzymałość strukturalna jest najważniejsza, bądź z lekkiego aluminium, gdy najbardziej liczy się waga. Regulacja odbicia usytuowana jest na końcu tłoka i umożliwia precyzyjne 16 klikowe ustawienie. Regulacja kompresji znajduje się na dole amortyzatora lub w zbiorniku wyrównawczym i pozwala na dokładne 12 klikowe ustawienie. Trójdrożne zawieszenie gwintowane KW Competition 3-way racing zapewnia trzy niezależne możliwości regulacji: wolne dobicie, szybka i wolna kompresja. Unikalna technologia zaworów trójdrożnego systemu amortyzatorów różni się nieco od zwyczajnych systemów stosowanych w amortyzatorach typu „mono-tube” – posiada dodatkowy, regulowany zbiornik. System tłumienia pozostaje wysoko wydajny nawet podczas pracy w wysokiej temperaturze – pozostaje więc niezawodny. Trójdrożne zestawy Competition wykonane są z wysokowytrzymałościowego aluminium. Przednie kolumny McPherson zaprojektowane są jako odwrócone amortyzatory o średnicy tuby prowadzącej 40 i 45/55mm (dla zastosowań rajdowych). Konstrukcja stalowa to opcja do zastosowań wyścigowych/wytrzymałościowych. 

▶️𝐊𝐖 𝐃𝐂𝐂 – to inteligentne rozwiązanie z gamy zawieszeń KW iSuspension. Zestaw KW DDC łączy zalety adaptacyjnego systemu tłumienia oraz sportowego obniżenia według własnego uznania. Dostępne są adaptacyjne zawieszenia gwintowane KW w wersji KW DDC ECU – z opcjonalną aplikacją (sterowanie odbywa się za pomocą smartfona lub tabletu) i jest to propozycja dla posiadaczy aut, które fabrycznie nie umożliwiały elektronicznej regulacji siły tłumienia. Zawieszenia KW DDC Plug and Play są dedykowane do samochodów z fabryczną regulacja siły tłumienia. Nie są potrzebne żadne dodatkowe modyfikację elektroniczne. Kostki zawieszenia KW DDC pasują do seryjnych wtyczek producenta samochodu. Seryjny sterownik przejmuje ustawienia i sterowanie.Zawieszenie gwintowane KW DDC jest wyposażone w trzy zaprojektowane pod dane auto ustawienia siły tłumienia. Kierowca za pomocą przycisku, który jest w zestawie, może wybrać pomiędzy podstawowym ustawieniem „Sport”, bardzo sportowym ustawieniem „Sport+” oraz „Comfort”, które jest dedykowane do użytkowania na złej jakości drogach.

▶️𝐊𝐖 𝐇𝐋𝐒 – dedykowane dla mocno obniżonych samochodów sportowych z myślą o bezproblemowym pokonywaniu przeszkód na drodze – większy prześwit po wciśnięciu przycisku. Zestaw HLS powstał dla nisko zawieszonych samochodów, dla których wjazd do np. garażu podziemnego lub przejazd przez śpiącego policjanta może być problematyczny. W zależności od zainstalowanej wersji samochód zostaje podniesiony za pomocą hydrauliki na przedniej osi lub obydwu osiach nawet o 45mm (wartość podwyższenia auta w zależności od modelu samochodu). Można w ten sposób zapobiec uszkodzeniom dokładki zderzaka, osłony silnika jak i nawet miski olejowej. Zestaw jest dostępny dla większości super-samochodów jak i nawet do modeli aut kompaktowych. Wszystkie podzespoły tak jak min. przewody hydrauliczne, pompy hydrauliczne są dostosowane do konkretnego modelu. Od właściciela zależy czy zamontuje KW HLS w połączeniu z zawieszeniem KW lub jako zestaw uniwersalny dedykowany dla seryjnych zawieszeń gwintowanych. Zestaw HLS występuje w dwóch wersjach: jako „HLS 2”, który się montuje na przedniej osi oraz jako „HLS 4”, który się montuje na przedniej jak i na tylnej osi i pozwala na podniesienie całego samochodu. Hydrauliczny cylinder jest montowany między talerzykiem sprężyny, a sprężyną. Plusem tego rozwiązania jest to, że jego zastosowanie nie ma wpływu na charakter pracy zawieszenia (brak dodatkowego tłumienia zawieszenia ze strony cylindra). W komplecie ze wszystkimi zestawami KW HLS jest sterownik, który jest połączony z elektroniką samochodu i zapewnia powrót samochodu na pierwotną wysokość od pewnej prędkości.

▶️𝐊𝐖 𝐬𝐩𝐫ęż𝐲𝐧𝐲 𝐠𝐰𝐢𝐧𝐭𝐨𝐰𝐚𝐧𝐞 – to doskonała alternatywa do seryjnych sprężyn. W przeciwieństwie do innych sprężyn obniżających, te pozwalają na regulacje wysokości pojazdu. Dzięki sprężynom KW samochód nie tylko będzie bardziej dynamicznie wyglądał, ale zmieni się też jego zachowanie podczas skrętu i reakcja seryjnych amortyzatorów. Dzięki dopasowaniu, wszystkie systemy wspomagające kierowcę oraz funkcje komfortu zostaną zachowane. Przy tradycyjnych zestawach sprężyn od początku trzeba się zdecydować o ile chcemy obniżyć pojazd. W przypadku sprężyn KW w zależności od modelu samochodu istnieje możliwość zmiany wysokości obniżenia nawet po instalacji.

▶️𝐊𝐖 𝐃𝐋𝐂 – jest dedykowane do większości samochodów i SUV’ów z seryjnym zawieszeniem pneumatycznym. Jest to elektroniczny moduł który wpina się bezpośrednio do wiązki samochodu. Moduł KW DLC obniża dany pojazd do 50 mm, ewentualnie pozwala na stałe obniżenie za pomocą aplikacji KW DLC. Od prędkości 70 km/h samochód podnosi się na seryjną wysokość. Przy niższej prędkości (od 30 km/h) pojazd obniża się z powrotem do żądanej wysokości. Montaż KW DLC nie wymaga ustawiania zbieżności ani geometrii koła, nie dochodzi również do szybszego zużycia bieżnika opon. Jest kompatybilny z różnymi systemami zawieszeń pneumatycznych i systemami bezpieczeństwa. Nieważne czy chodzi o adaptywne zawieszenie pneumatyczne Audi, AIRMATIC czy ABC w Mercedesie lub wiele innych – wszystkie funkcje fabryczne systemów zostają w pełni działające. Ustawienie obniżenia można wykonać przy pomocy przełącznika DIP znajdującego się przy sterowniku lub przy pomocy właśnie aplikacji KW DLC.

𝓑𝓻𝓮𝓪𝓴 𝓽𝓱𝓮 𝓵𝓲𝓶𝓲𝓽!