Tarcze hamulcowe z nacinanymi rotorami DBA 5000 T3

3 lutego 2021

Tarcze hamulcowe DBA serii 5000 T3 to najwyższej jakości nacinane tarcze przeznaczone dla wymagających kierowców. Seria 5000 to najbardziej zaawansowane technologicznie produkty w całej gamie DBA. Dwuczęściowa konstrukcja tarczy sprawia, że może ona swobodnie pracować podczas nagrzewania się likwidując w ten sposób ryzyko deformacji tarczy. Sam dzwon wykonany został z lekkiego stopu aluminium co znacznie zmniejsza masę całej tarczy. Lżejsze tarcze to mniejsze masy nieresorowane i mniejsze siły żyroskopowe, a to przekłada się na lepsze prowadzenie auta. DBA 5000 T3 polecane są do najcięższych zastosowań, gdzie tarcze innych producentów często się deformują lub pękają – do najmocniejszych sportowych aut, a nawet do sportu wyczynowego. Nacięcia skonstruowane zostały tak aby efektywnie usuwać pył i zabrudzenia z powierzchni klocków. Pozwala to wytworzyć większy współczynnik tarcia nie powodując przy tym zwiększonego zużycia klocków hamulcowych. Idealne do sportowego stylu jazdy lub ciężkich i bardzo obciążonych aut gdzie generowane są ekstremalne temperatury. Najnowocześniejsze dostępne technologie produkcji sprawiają, że ich precyzja wykonania często znacznie przewyższa produkty OE. Każda tarcza po produkcji przechodzi rygorystyczne testy dając Ci gwarancję niezawodności nawet w najcięższych warunkach eksploatacyjnych. Dodatkową zaletą tarcz DBA 5000 T3 jest jej wykończenie w złotym kolorze – dzięki temu tarcze nie poddają się korozji i dłużej wyglądają jak nowe.

Wentylowane tarcze DBA wyposażone są w opatentowany system pilarów Kangaroo Paw dający Ci w każdym momencie użytkowania pewność, że jesteś w swoim aucie bardziej bezpieczny niż kiedykolwiek wcześniej. Specjalne łączenia w kształcie łez zastępujące standardowe żebra sprawiają, że tarcze są mocniejsze i znacznie szybciej odprowadzają nadmiar ciepła. Za każdym razem gdy używasz hamulców siła, którą wciskasz pedał jest wielokrotnie pomnażana dociskając z ogromnym ciśnieniem klocki hamulcowe do tarcz i podnosząc przy tym ich temperaturę do ekstremalnych wartości. Ciepło to może powodować deformacje lub pękanie tarcz. W tradycyjnych tarczach wentylowanych ciepło odprowadzane jest poprzez proste, mało wydajne żebra. System pilarów Kangaroo Paw poprawia przepływ powietrza wewnątrz tarczy znacznie szybciej doprowadzając jej temperaturę do optymalnych wartości i przygotowując ją tym samym do kolejnego hamowania. Bardziej efektywne schładzanie tarczy wpływa pozytywnie na żywotność tarcz i klocków oraz znacznie zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia efektu fadingu.

Tarcze DBA serii 4000 i 5000 potrafią sprostać ekstremalnie wysokim temperaturom dzięki zastosowaniu wyjątkowej innowacji – ThermoStabilityProfiling. Ten unikalny proces wzmacnia mikrostrukturę tarczy co z kolei przekłada się na jej wyższą stabilność termiczną. Poprawa stabilności termicznej pozwala tarczy przyjąć więcej ciepła i sprawia, że jest mniej podatna na deformacje oraz pękanie podczas najmocniejszych hamowań. TSP oznacza również wolniejsze zużywanie klocków i samych tarcz hamulcowych oraz mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia efektu fadingu.

 

Funkcje, zalety, korzyści

48 precyzyjnych nacięć typu T3

 • Unikalny kształt nacięć redukuje wibracje, drgania i szum
 • Zwiększona liczba punktów wylotowych usuwa gazy powstające podczas hamowania
 • Symetryczny kształt dla tarczy lewej i prawej
 • Poprawia skuteczność i stabilność hamowania w każdych warunkach
 • Zwiększa odporność na fading

Kangaroo Paw

 • Zwiększona powierzchnia pozwala na skuteczne rozproszenie ciepła
 • Minimalizuje zanik hamulca i poprawia stabilność hamowania
 • Niższa temperatura pracy wydłuża żywotność klocków oraz tarcz hamulcowych
 • Równomierne rozłożenie kolumn wentylacyjnych redukuje naprężenia tarczy podczas pracy w wysokiej temperaturze

Żelazo wysokowęglowe XG150

 • Zwiększona pojemność cieplna sprawia, że tarcze DBA wytrzymują wysokie temperatury w dłuższym czasie.
 • Unikalna formuła stopu minimalizuje wypaczenia i pęknięcia tarczy hamulcowej i wydłuża jej żywotność.
 • Stop żeliwa opracowany w zgodności z profilowaniem temperaturowym tarczy hamulcowej Thermal Stablility Profiling

Profilowanie stabilności termicznej (TSP)

 • Specjalna formuła zaprojektowana w odpowiedzi na proces TSP DBA
 • Minimalizuje wypaczenia i pęknięcia oraz przedłuża żywotność wirnika

Lakierowana ochrona na obszarach bez tarcia

 • Zmniejsza korozję
 • Poprawia wygląd

 

DBA to gwarancja najwyższej jakości bez kompromisów.